Najlepsze roboty do mycia okien 2024r 0
Ranking robotów do mycia okien 2024

Szukasz najlepszego robota do mycia okien 2024r ? Koniecznie przeczytaj nasz ranking najlepszych robotów myjących okna. Zapraszamy też do zobaczenia robotów myjących okna na żywo w naszym sklepie w Warszawie.

Najnowszy ranking najlepszych robotów do mycia okien na 2024r nie pozostawia żadnych złudzeń. Jeśli masz okna prostokątne, lub kwadratowe to Twoim wyborem powinien być Hobot 2s lub Hobot 2s 8m (do dużych okien, domów jednorodzinnych). Tańsze roboty do mycia okien raczej nie wchodzą w grę, bo gorzej myją okna i są słabiej wykonane ato od razu negatywnie wpływa na ich bezpieczeństwo pracy. 

Szukając najlepszego robota do mycia okien 2024r, nie warto iść na kompromisy bo różnice w cenach nie są zbyt duże, a niestety tańsze roboty do mycia okien nie tylko gorzej umyją szyby, ale też mają słabe silniki i wyższą awaryjność. Pół biedy gdy świadomy klient kupi robota do mycia okien w chińskim serwisie za niewielkie pieniądze. Niestety zdarzają się też przypadki gdy tani robot identyczny jak np. w serwisie z Aliexpressu, kupicie 2-3 krotnie drożej, tyle że pod inna nazwą. 

Robotami myjącymi okna zajmujemy się od lat, dlatego wiemy, które modele są warte uwagi a jakie konstrukcje omijać z daleka. Jednak dla wielu osób, wybór najlepszego robota myjącego okna to ciągle spory problem, bo każdy producent chwali swoje urządzenia a opinie o robotach myjących okna są różne. Rynek zalewany jest też chińskimi robotami, które są słabe jakościowo i często sprzedawane po zawyżonych cenach.

Chcesz kupić robota? Nie wiesz jaki model będzie najlepszy? Zadzwoń, odpowiemy na każde pytanie i pomożemy Ci wybrać najlepszego robota

tel. 606-854-886

Ranking robotów do mycia okien listopad 2024r.

Szukając najlepszego robota do mycia okien 2024r, trzeba wziąć pod uwagę wiele czynników, od kształtu robota, po sposób działania czujników krawędziowych, konstrukcję mechanizmu zabezpieczającego robota w razie upadku, funkcję spryskiwania szyby, czy zaawansowanie zastosowanych algorytmów. 

HOBOT 2S 8M - NAJLEPSZY ROBOT DO MYCIA STANDARDOWYCH OKIEN (PROSTOKĄTNE, KWADRATOWE), ALE TEŻ DUŻYCH PRZESZKLEŃ.

Hobot 2s 8m - najlepszy do mycia standardowych okien (prostokątne, kwadratowe), ale też dużych przeszkleń.

 

HOBOT 2S 8M

ZALETY:

 • Najwyższa skuteczność mycia w narożnikach szyby
 • Skuteczność mycia okien
 • Dwustronne dysze spryskujące
 • Prosta wymiana systemu spryskującego
 • Zwiększony zasięg pracy do ponad 8 m
 • Prosta obsługa za pomocą pilota lub aplikacji
 • Bezproblemowa praca na oknach bezramowych
 • Cyfrowe czujniki krawędziowe

WADY:

 • Działa tylko na oknach prostokątnych

 

HOBOT 2S 8MZOBACZ AKTUALNĄ CENĘ

Hobot 2s 8m bez problemu umyje też duże ramowe i bezramowe przeszklenia prostokątne, nieotwierane, często wysoko, do których trudno się dostać. Barierki szklane, okna w połaci dachowej. Zastosowań jest więcej jak np. przeszklone klatki schodowe z prostokątnymi szybami. To najlepszy robot myjący okna do nowoczesnego domu, który ma standardowe okna prostokątne w ramach, ale też duże przeszklenia nieotwierane, bezramowe.  Ma zasięg nie 4 a ponad 8 metrów, dlatego możesz go używać na dużych przeszkleniach.

HOBOT 2S 8M - NASZA OCENA:

Zachwyca prostota obsługi, oraz skuteczność mycia okien. Widać, że Hobot 2s 8m jest tez wykonany z bardzo dobrej jakości materiałów, czego nie można powiedzieć o jego chińskich konkurentach. 

Ten robot myjący okna, będzie ci długo służyć

Hobot 2s 8m ma wymiary 23 x 23 cm i można go używać na oknach o minimalnej szerokości 40 cm. Nam udało się go uruchomić na oknie 38 cm. Podstawowy przewód ma zasięg nieco ponad 4 metry, a z dodatkowym przewodem zasięg robota zwiększa się do ponad 8,5m. 

Na górze obudowy zamontowano dwa przyciski: do uruchamiania zasilania i włączenia funkcji mycia okna. Sam robot jest banalnie prosty w obsłudze i można go uruchamiać za pomocą wbudowanego przycisku, pilota, lub aplikacji.

Skuteczność mycia okien.

Hobot 2s 8m okazuje sie bezkonkurencyjny jeżeli chodzi o skuteczność mycia okien. Żaden inny robot nie myje tak dokładnie w rogach szyby. To zasługa specjalnej konstrukcji ścierek, które nie są ścięte w rogach jak w innych robotach do mycia okien. 

Dwustronne spryskiwanie szyby pomoże Ci w myciu dużych i małych okien. Nie będziesz musiał stać przy oknie i cały czas spryskiwać na nie płyn. Dwa zbiorniki wystarczą na umycie nawet kilku bardzo dużych okien. Dysze są bardzo dobrej jakości, i można je w prosty sposób czyścić, lub wymienić. 

Gwarantowane bezpieczeństwo pracy

Hobot 2s 8m ma też jeden z najmocniejszych silników. Mocno i pewnie trzyma się szyby a to gwarantuje bezpieczną prace urządzenia. To też jedyny robot, który z czystym sumieniem można polecić do mycia okien bezramowych. Jest w 100% bezpieczny, bo ma cyfrowo / optyczne czujniki krawędziowe, a nie mechaniczne czujniki jak inne roboty do mycia okien. 

Idealny do dużych przeszkleń

Hobot 2S 8m potrafi umyć praktycznie każdą szybę, powierzchnie szklaną o ile ma ona prostokątny, lub kwadratowy kształt. Podobnie jak inne roboty kwadratowe, nie działa na powierzchniach o niestandardowym kształcie i to jest jego jedyny minus.


 

HOBOT R3 8M – NAJLEPSZY ROBOT DO MYCIA OKIEN 2024. IDELANY DO DOMÓW TYPU STODOŁA, CZYLI WSZĘDZIE TAM GDZIE SĄ OKNA PROSTOKĄTNE, ALE TEŻ TRÓJKĄTNE, OKRĄGŁE, ITP.

Hobot R3 8m - najlepszy do mycia standardowych okien (prostokątne, kwadratowe), ale też dużych przeszkleń.

HOBOT R3 8M

 ZALETY:

 • Prosta wymiana systemu spryskującego
 • Podwójne dysze spryskujące
 • Może działać na oknach o dowolnym kształcie
 • Zwiększony zasięg pracy do ponad 8 m
 • Prosta obsługa za pomocą pilota lub aplikacji
 • Wirujący ruch ścierek podczas mycia okna

WADY:

 • Słabiej domywa w rogach szyby
 • Mogą wystąpić problemy podczas pracy na oknach bezramowych

HOBOT R3 8MZOBACZ AKTUALNĄ CENĘ

Standardowe okna w ramach, ale też duże przeszklenia prostokątne, o niestandardowych kształtach, nieotwierane i otwierane, do których trudno się dostać. Okna o nietypowych kształtach wymagają robota z dwoma okrągłymi ścierkami. Jeśli masz w domu okna standardowe, ale i o niestandardowych kształtach, do których ciężko się dostać to najlepszym robotem do mycia okien będzie Hobot R3 8m. 

HOBOT R3 8M - NASZA OCENA:

Wysoka jakość wykonania.

Widać że Hobot R3 8m jest starannie wykonany z bardzo dobrej jakości materiałów. Robot ma wymiary 34 x 20 cm i 9 cm grubości. To jeden z droższych robotów z dwiema okrągłymi ścierkami, ale jest nieporównywalnie lepiej wykonany od jego tańszych odpowiedników i z pewnością będzie długo służyć. Jest też prosty w obsłudze. Wystarczy podłączyć go do prądu, włączyć zasilanie i nacisnąć wbudowany przycisk, żeby zaczął myc okna. 

Skuteczność mycia okien.

Hobot R3 8m do mycia okien wykorzystuje dwie okrągłe ścierki, które obracają się wokół osi. Robot systematycznie myje powierzchnię szyby, która może mieć kształt prostokątna, ale też trapezu, trójkąta, koła itd. Jakość mycia okien jest bardzo dobra. Jedyne do czego można mieć pretensje to niedomyte narożniki okien, ale wcale nie wypada pod tym względem dużo gorzej niż np. większość kwadratowych robotów do mycia okien. Co jest zastanawiające. 

W 100% bezpieczny w używaniu, o ile masz okna w ramach

Hobot R3 8m ma mocny silnik i pewnie trzyma się szyby. Pod tym względem to jeden z najlepszych robotów. Na oknach w ramach, czuje się świetnie i niczego nie można mu zarzucić. Okna bezramowe są jednak dla niego czasami problematyczne, bo potrafi wyjechać zbyt daleko poza ich krawędź i wtedy się zatrzymuje. Naszym zdaniem jest obawa że może upaść z okien bezramowych. 

Nieważne jakiego kształtu masz okna, Hobot R3 je umyje

Hobot R3 8m jako jedyny robot do mycia okien z okrągłymi ścierkami ma dwie dysze spryskujące szybę. Podczas mycia okna, sam spryskuje szybę, co ułatwia mycie okien, do których jest utrudniony dostęp. To jedyny robot z dwoma okrągłymi ścierkami z podwójnymi dyszami. 

Tego robota myjącego okna, można używać na oknach kwadratowych, prostokątnych ,ale też okrągłych, trójkątnych itp. Jego jedynym ograniczeniem są okna bezramowe, na których na ogół działa bez problemu, ale czasami zdarza się, że się zatrzymuje. 

Hobot R3 8m dzięki zwiększonemu zasięgowi (nieco ponad 8 m) świetnie nadaje się do mycia nawet dużych powierzchni, w domach typu stodoła, witryn sklepowych, czy okien, do których jest trudny dostęp. 

Hobot R3 8m bez problemu można też wykorzystać, też do mycia np wysokich okien a wąskich okien. Minimalna szerokość szyby to 35 cm a nie 45 cm jak w robotach kwadratowych.


 

Ecovacs Winbot X to najlepszy bezprzewodowy robot do mycia okien jaki obecnie możemy kupić.

ECOVACS WINBOT X

ZALETY:

 • Pracuje bez konieczności podłączenia kabla zasilającego
 • Inteligentne zabezpieczenie antyupadkowe
 • Przeciętna skuteczność mycia okien

WADY:

 • Działa tylko na oknach prostokątnych
 • Brak funkcji spryskującej szybę
 • Nie nadaje się do mycia większych okien
 • Słabiej myje w rogach szyby

ECOVACS WINBOT XZOBACZ AKTUALNĄ CENĘ

Jedyny bezprzewodowy robot do mycia okien myje okna bezprzewodowo zasilanie czerpiąc z akumulatora. Maksymalny czas pracy urządzenia to 50 minut. Jest bardzo prosty w obsłudze i jako jedyny ma inteligentny system antyupadkowy, który monitoruje pracę robota i w razie problemów blokuje wyciąganie linki z przyssawki. Niestety nie ma funkcji spryskującej szybę, i mocne ograniczenia co do wielkości szyby na której może pracować, ale… W tej chwili najlepszy robot bezprzewodowy, który warto polecić do mycia okien do których jest utrudniony dostęp.

ECOVACS WINBOT X - NASZA OCENA

Dobra jakość wykonania.

Ecovacs Winbot X ma wymiary 25 x 25 cm i jest starannie wykonany z dobrej jakości materiałów. Jedyne poważniejsze zastrzeżenie odnośnie budowy robota myjącego okna to jego grubość, która wynosi aż 11 cm. Brakuje też prostego systemu wymiany akumulatora.

Skuteczność mycia okien.

Coś za coś. Chcąc mieć bezprzewodowego robota do mycia okien, musisz iść na pewne kompromisy. Brak funkcji spryskującej szybę, oraz ścierki wycięte w rogach powodują, że Ecovacs Winbot X nie jest mistrzem skuteczności w myciu okien. Za to jest wygodny w obsłudze i to najlepszy robot do mycia okien jaki obecnie możemy kupić.

Inteligentne zabezpieczenie antupadkowe.

Ecovacs Winbot X nie ma zbyt mocnego silnika, ale ma za to jedne z najlepszych zabezpieczeń antyupadkowych. Zamiast linki z karabińczykiem, jak w innych robotach myjących okna, dołączana jest przyssawka z funkcją automatycznego rozwijania i blokowania linki. W praktyce wygląda to tak, że w razie upadku robota, automatycznie blokowane jest rozwijanie sie linki. Ciekawostką, jest tez fakt, że Winbot X komunikuje się z przyssawka, która ma czujnik ciśnieniowy i sprawdza czy odpowiednio mocno przylega do szyby. Takie zabezpieczenie antyupadkowe powinno być na wyposażeniu każdego robota.

Mocno okrojone możliwości.

Wydawać by się mogło, że praca robota, bez konieczności podłączania go do gniazdka elektrycznego to spora zaleta, ale niestety ma to też swoje negatywne konsekwencje. Winbot X to jedyny robot, który ma mocne ograniczenia co do maksymalnej wielkości szyby, które nie powinno być wyższe niż 2 m. Ograniczony czas pracy na akumulatorze powoduje też, że częściej ten robot się ładuje niż myje okna. 


 

ECOVACS WINBOT W1 PRO - przyzwoity robot myjący okna za rozsądne pieniądze.

ECOVACS WINBOT W1 PRO

ECOVACS WINBOT W1 PRO

ZALETY:

 • Dwustronne dysze spryskujące
 • Dobra skuteczność mycia
 • Jakość wykonania

WADY:

 • Działa tylko na oknach prostokątnych
 • Słabiej myje w rogach szyby
 • Konieczność instalowania aplikacji

ECOVACS WINBOT W1 PROZOBACZ AKTUALNĄ CENĘ

Ecovacs Winbot W1 Pro sam spryskuje i myje szybę, to w tej chwili jeden z lepszych robot do mycia okien, który umyje standardowe jak i duże okna czy przeszklenia, o ile są prostokątne. 

ECOVACS WINBOT W1 PRO- NASZA OCENA

Świetna stylistyka i jakość wykonania.

Ecovacs Winbot W1 Pro to jeden z najlepiej wykonanych robotów. Ewidentnie odstaje na plus, pod względem stylistyki, jakości wykonania i ergonomii pracy od innych robotów myjących okna. Ma ok 4 metrowy przewód, i ciekawą rączkę wykonaną z materiału "skórzanego". Ten robot myjący okna, od razu wpada w oko. Jest też starannie zapakowany w estetyczny zapinany pokrowiec z przegródkami na ścierki, dokumentacje, kable itp.

Skuteczność mycia okien.

Zastosowane w Ecovacs Winbot W1 Pro ścierki wyjące są zadziwiająco cienkie, ale nie wpływa to w istotny sposób na skuteczność mycia. Pod względem skuteczności wycia wg nas Winbot W1 Pro klasyfikuje się na górze stawki i w naszej ocenie ma mocną czwórkę. Dobrze myje całą powierzchnię szyby, ale ma ścierki wycięte w rogach i nie domywa tak rogów szyby jak Hobot 2s 8m. 

Bezpieczeństwo pracy - bez zarzutu.

Ecovacs Winbot W1 Pro mocno trzyma się szyby, ma też zamontowaną linkę asekuracyjną z karabińczykiem. Mechaniczne czujniki krawędziowe, nie sa tak pewne jak optyczno / elektryczne, ale spisują sie całkiem przyzwoicie. 

Bez problemów myje okna kwadratowe i prostokątne.

Ecovacs Winbot W1 Pro bez problemów działa na oknach, dużych i mniejszych (minimalny rozmiar szyby to 30x40 cm). Działa również na oknach bezramowych, ale my nie mamy zbyt dużego zaufania do krawędziowych czujników mechanicznych, dlatego trzeba stosować linkę asekuracyjną.  Sporym minusem jest brak pilota, chcąc skorzystać z wszystkich funkcji robota myjącego okna Ecovacsa trzeba instalować aplikacje.


 

HOBOT 298 to pierwszy robot z funkcją spryskiwania szyby. Ma już kilka lat, ale  lepiej działa niż większość nowszych chińskich robotów myjących okna.

HOBOT 2S 8M

ZALETY:

 • Prosta wymiana mechanizmu spryskującego
 • Dobra jakość wykonania
 • Prosta obsługa za pomocą pilota
 • Cyfrowe czujniki krawędziowe

WADY:

 • Działa tylko na oknach prostokątnych
 • Jednostronne spryskiwanie szyby
 • Działa tylko na oknach prostokątnych

Hobot 298 to kwadratowy robot do mycia okien, który ze względu na swój kształt i sposób pracy nadaje się do mycia okien prostokątnych, lub kwadratowych. Jergo następcą jest Hobot 2s, ale Hobot 298 dalej jest w sprzedaży i jest dobrą alternatywa dla budżetowych robotów myjących okna.

HOBOT 298 - NASZA OCENA

Dobra jakość wykonania i prosta obsługa.

Hobot 298 spryskuje szybę i jeżdżąc systematycznie myje całą powierzchnię szyby. Jest starannie wykonany z dobrej jakości materiałów. Jest bardzo prosty w obsłudze, wystarczy podłączyć go do prądu, dolać wody do zbiornika, uruchomić zasilanie i przyłożyć do szyby.

Skuteczność mycia okien.

Po uruchomieniu robota  Hobot 298  sam wyczyści całą powierzchnię szyby i zasygnalizuję gdy skończy pracę. Do robota dołączane są dwa rodzaje ścierek myjących - żółte i niebieskie. Ścierki żółte zwiększają skuteczność polerowania a niebieskie są do pracy na mokro. 

Jakość mycia okien oceniamy jako dobrą. Hobot 298 gorzej myje w rogach szyby, bo ma ścierki ścięte w rogach, ale to wada prawie wszystkich robotów myjących okna. 

Spryskiwanie szyby mogłoby być lepsze.

Jedna dysza umieszczona z prawej strony robota myjącego okna, nie jest tak skuteczna w spryskiwaniu szyby jak w Ecovacsie Winbot W1 Pro, czy Hobocie 2s 8m. Hobot 298 ma za to jedną dużą zaletę, możliwość prostej wymiany systemu spryskującego, który możemy zrobić sami, bez konieczności wysyłania robota do serwisu.

Umyje każde okno o ile jest prostokątne lub kwadratowe.

Hobota 298 możesz używać na oknach kwadratowych i prostokątnych. Linka asekuracyjna z karabińczykiem jest już fabrycznie przywiązana do obudowy Hobota 298.

 


 

Hobot 388 - dobry robot myjący okna pod względem stosunku ceny do jakości, do okien o różnym kształcie.

HOBOT 298

 ZALETY:

 • Prosta wymiana systemu spryskującego
 • Funkcja spryskująca szybę
 • Może działać na oknach o dowolnym kształcie
 • Prosta obsługa za pomocą pilota lub aplikacji
 • Wirujący ruch ścierek podczas mycia okna

WADY:

 • Słabiej domywa w rogach szyby
 • Mogą wystąpić problemy podczas pracy na oknach bezramowych

Hobot 388 został zastąpiony przez model Hobot R3, który jest od niego w każdym aspekcie lepszy. Hobot 388 jednak dalej jest w sprzedaży i z uwagi na niższa cenę, jest wg nas dobrym wyborem pod względem opłacalności zakupu. 

Dwa wirujące pady do mycia okien.

Hobot 388 do mycia okien wykorzystuje dwie okrągłe ścierki. Polecamy go do okien o nietypowych kształtach, czyli zaokrąglonych, trójkątnych itp. Można go wykorzystać również do mycia okien prostokątnych. Ten robot myjący okna ma funkcje spryskujacą szybę, co nie jest standardem wśród robotów z dwoma okrągłymi ścierkami. 

Skuteczność mycia. 

Pod względem skuteczności mycia okien Hobot 388 wypada gorzej niż Hobot R3 8m. To skutek słabszej funkcji spryskującej szybę, bo Hobot R3 wykorzystuje do tego nie jedną a dwie dysze. Oczywiście z uwagi na kształt ścierek, zostawia niedomyte rogi okna, ale podobny problem ma większość nawet kwadratowych robotów do mycia okien. 

Uważaj na okna bezramowe

Hobot 388 myje różnego rodzaju okna, ale sprawdza sie bez zarzutu tylko na okna ramowych. W przypadku okien bezramowych radzimy uważać, bo może spaść. To wada wszystkich robotów z dwoma okrągłymi ścierkami. 

Mocny silnik i dobra jakość wykonania

Hobot 388 wyróżnia się starannością wykonania, i dobrej jakości materiałami z których jest wykonany. Silnik zapewnia odpowiednią moc, żeby robot pewnie i mocno trzymał się szyby. W razie problemów, jest linka asekuracyjna z karabińczykiem, która jest już przywioną do robota. 


HESTER M2 PRO to defakto budżetowa konstrukcja łudząca podobna robotów dostępnych w Chińskim serwisie Aliexpress, która jest sprzedawana w Polsce dużo drożej. 

HESTER M2 PRO

ZALETY:

 • Spryskiwanie szyby
 • Prosta obsługa za pomocą pilota 
 • Dodatkowe wyposażenie

WADY:

 • Zbyt wysoka cena jak na brendowane urządzenie
 • Działa tylko na oknach prostokątnych
 • Jednostronne spryskiwanie szyby
 • Przeciętna jakość wykonania

Hester M2 Pro to robot łudząco podobny do modeli jakie znajdziecie w Chińskim serwisie Aliexpress. Identyczne konstrukcje kosztują tam ok 500 - 600 zł i szkoda Hester M2 Pro, nie ma podobnej ceny, bo byłby wtedy dobrym wyborem pod względem stosunku ceny do możliwości.

HESTER M2 PRO - NASZA OCENA:

Przeciętna jakość wykonania.

Hester M2 Pro ma wymiary 25 x 25 cm i można go używać na oknach o minimalnej szerokości 40 cm. To budżetowa konstrukcja, widać że użyte materiały do budowy robota, jego jakość wykonania nie stoją na najwyższym poziomie. Robot jest za to prosty w obsłudze i można go uruchamiać za pomocą wbudowanego przycisku, lub pilota.

Skuteczność mycia okien.

Hester M2 Pro z pewnością robi to lepiej niż Ecovacs Winbot X, ale ma mocno wycięte ścierki w rogach. To sprawia, że rogi okien myje wyraźnie gorzej niż Hobot 2s 8m. Nie ma też tak sprawnych algorytmów.

Jednostronne spryskiwanie szyby ma swoje minusy, ale Hester M2 Pro ma za to podwójne dysze. Zbiornik wystarczą na umycie nawet nawet bardzo dużego okna. 

Jest linka zabezpieczająca, ale moc przyssania do szyby nie jest zbyt duża.

Hester M2 Pro dobrze trzyma się szyby, ale nie ma tak efektywnego silnika jak Hobot 2s 8m, czy Ecovacs Winbot W1 Pro. Mechaniczne czujniki krawędziowe teoretycznie  pozwalają na używanie go na oknach bezramowych, ale radzimy mieć zawsze zamontowaną linkę asekuracyjną.  

Prosta obsługa i dobre wyposażenie.

Hester M2 Pro  potrafi umyć każdą szybę, powierzchnie szklaną o ile ma ona prostokątny, lub kwadratowy kształt. Podobnie jak inne roboty kwadratowe, nie działa na powierzchniach o niestandardowym kształcie. Fajnie że producent dodaje do robota dodatkowe ścierki, ale z drugiej strony to mała osłoda, bo robot jest stanowczo za drogi.


Komentarze do wpisu (0)

WPISZ SWOJEGO MAILA, ŻEBY OTRZYMAĆ SPECJALNĄ CENĘ.
Informuj mnie o przecenach i promocjach.
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl